Ekonomi

İZBAN’a İki Yeni İstasyon Kazandırılıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi ulaşım ağının değerli parçalarından biri olan ve şehrin iki yakasını birbirine bağlayan İZBAN’a iki yeni durak kazandırıyor. Şirinyer ile Kemer istasyonu arasında Konak Lale Mahallesi ve Katip Çelebi Üniversitesi yakınında çalışma başlatan Büyükşehir Belediyesi, en kısa sürede iki yeni istasyonun daha hizmete açılmasını hedefliyor.

İzmirlilere konforlu, güvenli ve hızlı ulaşım hizmeti sunmak için çalışmalarını sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi, İZBAN’a iki yeni istasyon kazandırıyor. İzmir’in kuzey-güney hattında hizmet veren ve 12 yılda bir milyon uçuşa ulaşan İZBAN’da, İzmir’in ortasında yer alan Çiğli’de Lale Mahallesi ve Katip Çelebi Üniversitesi bölgesinde açılacak istasyonlar için çalışmalar başladı. Şirinyer ve Kemer istasyonları. Yapılacak iki istasyonla birlikte 41 olan durak sayısı 43’e çıkacak.

Lale İlçesi’nde bulunan bölgede fore kazık makinesiyle inşaata başlandı. UKOME’nin aldığı kararla bölgedeki yol geçici süreliğine trafiğe kapatıldı. Katip Çelebi bölgesinde mobilizasyon ve sondaj çalışmaları tamamlandı.

UYSAL: “2024’ÜN KASIM AYINDA BİTMESİ PLANLANIYOR”

İzmir Büyükşehir Belediyesi Banliyö Sistemleri Şube Müdürü Gülay Uysal, “Kemer ile Şirinyer istasyonu arasında yer alacak Lale Mahallesi İstasyonu, Gürçeşme ve Lale mahallelerine hizmet verecek. İkinci istasyonumuz ise Katip Çelebi. Üniversiteye hizmet verecek bir istasyon. Balatçık bölgesinden de bu talepler hem muhtarlarımızdan hem de vatandaşlarımızdan geliyor.”İnşaata karar verildi. Kasım 2024’te tamamlanması planlanıyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu