Ekonomi

Google Cloud, yeni anlaşmayla Polygon’un büyümesine yardımcı olacak

GoogleBulut, geliştiriciler EthereumKatman 2 blockchain tabanlı kendi Web3 eserlerini ve merkezi olmayan uygulamalarını (dapps) oluşturmalarını, başlatmalarını ve geliştirmelerini kolaylaştırmak için çokgenLabs ile çalışmak.

Şirketin yeni yan kuruluşu Google (NASDAQ) kapsamında Austin, Teksas’ta düzenlenen Consensus 2023’te yaptığı açıklamaya göre: GOOGL ) Bulut, tamamen denetlenen bir düğüm barındırma hizmeti olan Blockchain Node Engine’i Polygon ekosistemine getirecek. Bu, geliştiricilerin, düğümlerin konuşlandırıldığı yer üzerinde tam kontrol sağlarken protokolü geliştirmeye odaklanmasına yardımcı olacaktır.

Çokgenin lideri Ryan Wyatt, aynı ifadede dile de getirildi:

Web2’nin güç merkezi olan Google, proje üretmeleri için geliştiricilere daha fazla teknik uzmanlık sunarak son yıllarda aktif olarak Web3 dünyasında ilerlemeye çalışıyor. Şirket, projelerini daha hızlı ve daha güvenli bir şekilde ölçeklendirebilmeleri için Web3 şubesindeki girişimleri ve projeleri desteklemek üzere yakın zamanda “Google for Startups Bulut Programı”nı başlattı.

Dahası celo, bu ayın başlarında, Celo’daki Web3 geliştiricilerine ve kurucularına atölye çalışmaları ve bulut bilişim hizmetleri sağlamak için Google Cloud ile bir etkinliğe katılacaklarını duyurdu.

Teknoloji devi ayrıca, Polygon’a bağlı kuruluşlarının, protokolün sıfır bilgili bir inovasyon stratejisi geliştirmesine yardımcı olacağını ve potansiyel olarak süreçleri daha ucuz ve daha hızlı hale getireceğini söyledi. Açıklamada şu ifadelere de yer verildi:

Polygon, sıfır bilgili Ethereum Sanal Makinesi’nin beta sürümünü geçen ay yayınladı.

Müşteri mühendisliği ve Web3 pazara açılma genel müdürü, Google Cloud Asia Pacific Mitesh AgarwalAçıklamaya şu ifadeleri ekledi:

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu